Google Chrome plánuje blokovat mixed content

Není tomu tak dávno, co začal Google označovat webové stránky bez SSL certifikátu jako nebezpečené. Nadcházející aktualizace Google Chrome by měla ještě trochu přitvrdit, protože začne blokovat mixed content.

Co je mixed content

Jedná se o obsah na zabezpečených webových stránkách (disponující SSL certifikátem), který je uživateli načítán skrze nezabezpečené http připojení. Velmi často se může jednat například o drobné chyby při použití absolutní url adresy, kdy místo cesty https://vasestranky.cz je použito http://vasestranky.cz a v mnohých případech se jedná například o obrázky nebo videa.

Blokování obsahu

Vzhledem k tomu, že bude blokování probíhat na úrovni prohlížeče, uživatelé budou mít vždy možnost povolit blokovaný obsah. Nejdříve se ve verzi Chrome 80 začne blokovat audio a video obsah a následně od verze 81 by měly být blokovány také obrázky.

Chrome by měl automaticky zkoušet, jestli je možné nezabezepčený obsah při načítání stránky zobrazit prostřednictvím zabezpečeného připojení, takže je možné, že k žádnému blokování v některých případech nedojde i přesto, že se mixed content na webu nachází.

Řešení

Uživatelé to mají poměrně jednoduché, protože si nastavují vše ve svém prohlížeči. Nicméně není dobrou vizitkou, když se na webu nachází mixed content, takže by především tvůrci webových stránek měli dávat pozor při vývoji webu.

V našem případě máme samozřejmě všechny weby bezpečné a mixed content se nikde nenachází, takže žádné problémy neočekáváme.

Vypracujeme Vám nabídku zdarma

Potřebujete nový web, eshop, plakát, vizitky, letáky nebo optimalizaci pro vyhledávače, ale nevíte co všechno to bude obnášet a kolik to vlastně bude stát? Napište nám prostřednictvím formuláře nezávaznou poptávku služeb a my se Vám ozveme. Čím více informací nám o projektu poskytnete, tím přesnější nabídku Vám dokážeme vytvořit.

Vyplnění formuláře Vás k ničemu nezavazuje. Je pouze na Vás, jestli se rozhodnete využít našich služeb.

Odesláním formuláře beru na vědomí, že mnou zadané osobní údaje nebudou dále sdíleny s třetími stranami a budou použity výhradně pro komunikaci za účelem uzavření spolupráce. V případě, že nedojde k dohodě stran, budou tyto osobní údaje neprodleně odstraněny.