Ještě rychlejší weby díky PHP 7.3

Pro všechny weby našich klientů jsme nastavili nejnovější verzi PHP s označením 7.3. Tato verze byla vydána 6. prosince 2018. Změnu konfigurace nikdy neprovádíme ihned po uvolnění nové verze, abychom měli jistotu kompatibility se systémem a jeho doplňky.

Používání nejnovější verze má vliv na rychlost načítání webových stránek, byvá častým požadavkem pro fungování některých nástrojů a především předchází bezpečnostním rizikům, které vznikají používáním nepodporovaných verzí.

Ještě rychlejší načítání webů

Nová verze PHP má pozitivní vliv na rychlost načítání webů, protože dokáže zpracovat mnohem více požadavků za sekundu. V porovnání s verzí 7.2 je nárust necelých 10%, ale oproti verzi 5.6 je to téměř 300%! Testování provedl poskytovatel hostingu Kinsta.com, který prováděl testy v různých verzích WordPressu a kombinacích s dalšími pluginy.

Konec podpory php 5.6 a 7.0

Kromě vydání nové verze PHP došlo také k ukončení podpory starších verzí, konkrétně 5.6 (1. ledna 2019) a 7.0 (30. listopadu 2018). Problém u těchto verzí tedy není ani tak pomalejší zpracovávání požadavků, ale spíše bezpečnostní rizika, která vznikají s ukončením podpory. Bohužel je velkem množství webových stránek, které ještě stále fungují na verzích 5.x.

Vypracujeme Vám nabídku zdarma

Potřebujete nový web, eshop, plakát, vizitky, letáky nebo optimalizaci pro vyhledávače, ale nevíte co všechno to bude obnášet a kolik to vlastně bude stát? Napište nám prostřednictvím formuláře nezávaznou poptávku služeb a my se Vám ozveme. Čím více informací nám o projektu poskytnete, tím přesnější nabídku Vám dokážeme vytvořit.

Vyplnění formuláře Vás k ničemu nezavazuje. Je pouze na Vás, jestli se rozhodnete využít našich služeb.

Odesláním formuláře beru na vědomí, že mnou zadané osobní údaje nebudou dále sdíleny s třetími stranami a budou použity výhradně pro komunikaci za účelem uzavření spolupráce. V případě, že nedojde k dohodě stran, budou tyto osobní údaje neprodleně odstraněny.