[rank_math_breadcrumb]

Ještě rychlejší weby díky PHP 7.3

Pro všechny weby našich klientů jsme nastavili nejnovější verzi PHP s označením 7.3. Tato verze byla vydána 6. prosince 2018. Změnu konfigurace nikdy neprovádíme ihned po uvolnění nové verze, abychom měli jistotu kompatibility se systémem a jeho doplňky.

Používání nejnovější verze má vliv na rychlost načítání webových stránek, byvá častým požadavkem pro fungování některých nástrojů a především předchází bezpečnostním rizikům, které vznikají používáním nepodporovaných verzí.

Ještě rychlejší načítání webů

Nová verze PHP má pozitivní vliv na rychlost načítání webů, protože dokáže zpracovat mnohem více požadavků za sekundu. V porovnání s verzí 7.2 je nárust necelých 10%, ale oproti verzi 5.6 je to téměř 300%! Testování provedl poskytovatel hostingu Kinsta.com, který prováděl testy v různých verzích WordPressu a kombinacích s dalšími pluginy.

Konec podpory php 5.6 a 7.0

Kromě vydání nové verze PHP došlo také k ukončení podpory starších verzí, konkrétně 5.6 (1. ledna 2019) a 7.0 (30. listopadu 2018). Problém u těchto verzí tedy není ani tak pomalejší zpracovávání požadavků, ale spíše bezpečnostní rizika, která vznikají s ukončením podpory. Bohužel je velkem množství webových stránek, které ještě stále fungují na verzích 5.x.